“Pelėsio naikinimas” laikraščio straipsnis

Dažnas sezoninį verslą sukūręs verslininkas skundžiasi, kad atėjus žiemai ar vasarai turi pragyventi iš per pusmetį uždirbtų pinigų. Tačiau kai kurie ieško sprendimų ir iš tokių situacijų išlipa be didesnių papildomų investicijų.

Sezoniniu verslu būtų galima vadinti ir UAB „JAPE LT“ teikiamas paslaugas, jei ne veiklos išplėtimas, leidęs šaltuoju metų laiku uždirbti ne mažiau nei vasarą. Grafičius nuo sienų valanti įmonė atrado nišą – pastatuose naikinti pelėsius.

„Draugai ir užsakovai mane jau pradėjo vadinti pelėsių karaliumi. Juokas juokais, tačiau tai mums padeda gerokai padidinti apyvartą. Kadangi atšalus lauke grafičių valyti negalime, pačiu laiku nusprendėme teikti pelėsių naikinimo paslaugą“, – sako Artūras Donskojus, UAB „JAPE LT“ direktorius. Pradėjusi teikti šią paslaugą įmonė smarkiai padidino savo apyvartą. Direktorius planuoja, kad šiemet ji, palyginti su 2009-aisiais, padidės dvigubai ir sieks 0,6 mln. Lt. Verslininkas mano, kad panašiu keliu galėtų žengti daugelis įmonių. Jei vasarą prekiauji ledais, tai kodėl gi žiemą nepradėjus pardavinėti kavos, jei ežere nuomoji valtis, žiemą gali pasidaryti čiuožyklą.

Telefonas netyla

Ponas Donskojus sako, kad norint pradėti šią pelningą veiklą nereikėjo beveik jokių papildomų investicijų.

„Švedų gamintojas JAPE PRODUKTER AB, su kuriuo bendradarbiaujame, turi įvairiausių priemonių. Žinoma, įsigijome reikalingos įrangos, pavyzdžiui, drėgmės surinkėjų,santykinės drėgmes ,rasos taško matavimo priemonių,bei termovizoriu su kurio matosi visi pastato brokai. Žiemą neužsisakome grafičių valymo priemonių, tad perkame priemonių pelėsiams valyti. O priemonių yra visokiausių, mat ir pelėsių yra įvairių“, – dėsto pašnekovas. Anot jo, iki šiol Lietuvoje įmonė jau spėjo parduoti maždaug 3 tonas įvairių pelėsiams valyti skirtų priemonių. Be to, su mūsų tiekiamomis priemonėmis dirbame ne tik mes, yra dar kelios bendrovės, kurioms parduodame valiklius. Telefonas šiais metais tiesiog kaista, paklausa labai didelė“, – aiškina verslininkas. Pasak jo, pelėsio nuvalymas – ne vienkartinė pagalba. Naudojant specialias priemones nepageidaujamas namų gyventojas gali būti išprašytas ilgam.

Įvairūs užsakovai

Ponas Donskojus pabrėžia, kad žmonės vis dažniau į jį pagalbos kreipiasi susirūpinę savo sveikata. Daugelis jau žino, kad namuose besiveisiantys pelėsiai gali būti labai žalingi sveikatai.„Daugiausia klientų – tai privačių namų ir butų savininkai. Gyvenamosiose patalpose pelėsiai yra ypač pavojingi. Lietuvoje dėl to turime labai didelių problemų, kai kuriuose namuose situacija tiesiog tragiška. Būna, kad per vieną kartą nieko sutvarkyti neįmanoma. Tuomet statome drėgmės rinktuvus, stebime, ar valikliai padeda. Yra labai apleistų namų“, – kalba verslininkas. Paslaugą užsako ir valstybės įstaigos. „Nuolat važiuojame į mokyklas, darželius. Čia švara yra itin svarbu, nes vaikai nuo pelėsių gali užsikrėsti, juos pernešti ant drabužių. Esu matęs taip supelijusių vaikų darželių, kad pakraupau. Turėjau jų vadovams aiškinti, kaip tai pavojinga. Daugybėje sovietmečiu statytų panašių įstaigų padėtis tragiška. Nors būna, kad tokie dalykai nutinka ir nekokybiškuose naujos statybos namuose, kai koks vienas kampas staiga pradeda drėkti“, – pasakoja p. Donskojus.